Sample Module

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Dobrý den, potřebovala bych se poradit.Jsem s partnerem už půl roku a žijeme spolu.Vztah mezi námi je krásnej milujeme se a nedáme na sebe dopustit,jenže vždy nám to naruší jeho matka která ho kontaktuje minimálně 6x denně .Poslední dobou na mě jeho matka hází špínu ,říká mému partnerovi jak nechápe mé chování a že mu vše zakazuju atd.Jenže to není vůbec pravda a nejhorší je ,že on se mě v tomhle případě není schopen zastat.Jezdí si za ní sám beze mne a dokonce i silvestra i Nový rok oslavil s ním a byl 60km ode mne a nevadilo mu to a když mu řeknu že ji upřednostnuje tak na mě začne křičet .Já jsem tip dívky ,která není zvyklá být sama doma když vím že se mnou bydlí partner .Já chápu že každý svou mámu potřebuje ,ale mě to nepřijde jako potřeba spíš jako závislost na ni.Pokaždé něco slíbí a pokaždé slib nedodrží kvůli ní.Když tam jede tak si píšeme sms a chová se chladně doknce i v tu chvíli nemá poblém mě poslat do háje a já za poslední dobu si nepamatuji den kdybych kvůli němu nebrečela .Proto se ptám vás a prosím vás o radu.Moc děkuji :-(

Dobrý den,

díky za váš dotaz. Rozumím, že je nepříjemné, když máte pocit, že partner upřednostňuje svou matku před vámi jako partnerkou. Něco takového by obtížně rozdýchávala asi každá žena. Partnerovo chování označujete jako závislost. A jaký názor má na situaci váš přítel? Píšete, že na vás křičel, když jste mu řekla, že matku upřednostňuje. Někdy (a hlavně u ožehavých témat) velmi záleží na formulaci a načasování. Co nejde říct určitým způsobem v určité době, jindy lze.

Možná máte zkušenost i z vašeho vztahu, že o některých nepříjemných věcech bylo možné v klidu mluvit, když jste si dali záležet na vhodné chvíli a rozpoložení stejně tak, jako na způsobu, kterým jste druhému sdělovali to, co vás trápilo. . Doporučil bych vám partnerovi nic nevyčítat. Vyčítání většinou vzbudí obrannou reakci. Poté se už o tématu mluví zpravidla oběma partnerům jen špatně, pokud je to vůbec možné.

Určitě je vhodné sdělit přítelovi, co vás trápí a jak se cítíte. Závislost na komukoli obecně je problematická a zejména, když ji nechceme uznat, není moc prostoru pro změnu. Nezbývá než se nenechat odbýt a neagresivně, leč důsledně partnerovi sdělovat, že určité chování vám ubližuje a pokud se máte ve vztahu s ním cítit spokojená, je třeba něco dělat jinak. Pokud by se vám nedařilo o obtížích mluvit jen ve dvou, vřele doporučuji vyhledat párového psychoterapeuta, který by vám mohl pomoc. Není to žádná ostuda, dobrý terapeut vám může velmi usnadnit jak pochopení jeden druhého, tak komunikaci o třaskavých tématech.

S přáním všeho dobrého Jarolímek