Sample Module

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Dobrý den, jsem mlada studentka a můj život se radikálně změnil asi tak před rokem a pul. Začala jsem se cítit mizerně. Večer mi dělalo problém usnout a přes den jsem mela pocit, ze za mě funguje mé tělo a ne má mysl. Takové pocity, že jsem úplně mimo. Nedokázala jsem pořádně poslouchat co kdo říká a ani nic moc cítit. Myslela jsem, že to nějak přejde, ale začalo to být mnohem horší. Začala jsem mít chvíle naprosté nečinnosti, nemám třeba chuť ani vstát z postele, ale s usínáním mám také velké problémy. Když to na mě přijde nedělám prostě nic, jen tak sedím a je mi ze všeho smutno. Často i dost brečím, když se vybrečím, je mi lépe. Někdy mám i světlé chvilky, kdy bych nejradši udělala něco spontánního. Někam odjedu a myslím si, že už to bude lepší, ale pak se zase vracím zpět do "reality". Také mám problém s agresivitou. Nedávno jsem rozbila rukou skleněné dveře a pořezala se. Bylo to z podráždění, že jsem nestíhala autobus....pak jsem probrečela celý den, protože jsem pořád myslela na to, jak je možní, že se dokážu takhle moc naštvat. . . Bojím se, že bych příště mohla třeba někomu ublížit, nedejbože kdyby za těma dveřma někdo byl. Nedokážu s nikým mluvit o tom, co se děje v mé hlavě, tak jsem začala psát do sešitu jakmile na mě přijde špatná nálada...když to pak čtu za " normálního" stavu, vůbec si nemohu uvědomit, že jsem to opravdu psala já. Myslíte , že je to v mládi normální, že je to třeba nevyrovnanost hormonu nebo bych to mela začit řešit intenzivněji? Předem moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

píšete, že jste mladá studentka. Nevím kolik let si mám pod tímto představit, že vám je. Ale pokud je to kolem obdoboí dospívání, mohou být aspoň z části popsané stavy tímto podpořeny. Jde o čas, kdy organismus dozrává, dochází k různým hormonálním výkyvům a změny nálad na všechny strany jsou poměrně běžné. Existuje samozřejmě mez, při které je nutné zbystřit a začít uvažovat nad návštěvou odborné pomoci.

Takto po mailu nelze poznat, co se s vámi doopravdy děje. Rozhodně bych se zamyslel jaké prožíváte období a zda byste nepotřebovala někde nalézt oporu. Máte s kým o svých obtížích mluvit? Co někdo v rodině, v kruhu přátel? Máte na škole školního psychologa či psycholožku, zkrátka někoho, kdo by v tomto ohledu mohl pomoci? Velmi doporučuji takového člověka vyhledat. Když ne ve škole, tak mimo ni.

Měla byste vědět, že existují psychologové a psychoterapeuti, jejichž práce je hrazena ze zdravotního pojištění. Vy byste tedy nemusela přímo platit nic. Nevím odkud jste, ale pro případy akutní krize existují i linky důvěry, na které se můžete telefonicky obrátit. Jejich seznam naleznete na www.capld.cz. Některé jsou v provozu non stop. Pro situaci, kdy byste potřebovala s někým mluvit rychle osobně, jsou dobrá krizová centra. Jejich seznam naleznete na stránkách http://www.remedium.cz/vzdelavaci-programy/adresar-krizovych-sluzeb/zobrazit_krizova_centra.php. Je dobře, že vám ulevuje pláč. Ten je v tomto ohledu velmi užitečný. Není nic špatného na tom plakat, když je vám zle, stejně jako je v pořádku vyhledat odbornou pomoc. Velmi doufám, že vám brzy bude lépe.

S přáním všeho dobrého Jarolímek