Sample Module

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Dobrý den,mám problém s výbušností. Mám dvě děti,když jsem s něma úplně sama,tak jsem v klidu i děti poslouchají,stačí když přijde přítel domů z práce a starší syn 3,5 roku se začne předvádět a vůbec neposlouchá.Byla u mě sestra,která mi samozřejmě říká,že neumím děti vychovávat,že tomu staršímu všechno dovolím,a já pak začnu být ve stresu a dám mu pár facek,a když řeknu sestře,že tohle on nedělá,když jsme sami,tak mi na to odpoví,že lžu,že to vidí,jak se chová,ale opravdu je jiný,když jsme sami.Potom brečím a je mi líto,že jsem mu dala pár facek,vybiju si to na něm.Už nevím jak dál.

 

Dobrý den,

díky za váš dotaz. Věřím, že se děti chovají jinak, když jste s nimi sama, než když je doma přítel či někdo jiný. Rozhodně to nemusí znamenat, že své děti neumíte vychovávat. Taková hodnocení od lidí z venku jako rodič dobře znám a vnímám, jak ve mně samotném podobné komentáře vzbuzují různé negativní emoce. Zajímalo by mě, jak se na dění doma podílí sám přítel. Co dělá, když se syn začne předvádět a neposlouchá? Je on schopen převzít svou část povinností při výchově i v takových momentech? To se mi zdá jako velmi podstatné.

Každé dítě potřebuje cítit bezpodmínečnou lásku, ale také pevné hranice. Za obojí jsou zodpovědní oba rodiče, nikoli jen jeden z páru. Pokud jsou "vychovatelé" v postupech jednotní, vzájemně se doplňují a podporují, je výchova mnohem lépe zvladatelná. To, že ve vás výchova a péče o děti vzbuzuje lítost, vztek a spoustu dalších emocí, je normální. Děti ze svých pečovatelů dokáží dostat jak to dobré, tak to zlé. Věřte, že vím o čem mluvím, děti mám dvě.

Rád bych vás podpořil ve snaze situaci řešit především s partnerem. Zkuste si rozmyslet co byste od něj mohla potřebovat. Třeba existuje nějaká forma podpory, kterou by mohl poskytnout. Minimálně v oněch kritických situacích, kdy se před ním syn "předvádí". Pokud budete mít i tak pocit, že je vše nad vaše síly, nebojte se konzultace s nějakým odborníkem. Výchovným poradcem, psychologem, psychoterapeutem. Není to žádná ostuda a při podobném rozhovoru se často stává, že se osvětlí okolnosti či možnosti, které doposud zůstávaly skryty.

S přáním všeho dobrého Jarolímek