Sample Module

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Dobrý den, od chvíle, kdy začali do Evropy proudit migranti, se můj muž úplně změnil. Vidí vše velmi pesimisticky, udělal si zbrojní pas a koupil si zbraně "aby nás mohl bránit". Neustále mluví o katastrofách, zásobuje se konzervami na horší časy, vykřikuje, že za komunistů bylo líp. Sledování zpráv s ním v jedné místnosti už vůbec není možné, ale i ve společnosti jiných lidí neustále víří diskuze na "třaskavá" témata. Je mu 47 , má VŠ, náročnou práci. Vychovali jsme spolu 3 děti. Jeho názory mě však tak velmi iritují, že mám chuť se odstěhovat a manželství ukončit. Myslíte, že se dá situace nějak rozumně vyřešit? 

 Dobrý den,

děkuji za důvěru, se kterou se na nás obracíte. Na jednu stranu by se některé ženy na Vašem místě mohly cítit dobře, že je chce jejich muž chránit a stará se o to, abyste v případě nouze měli dostatek. Na stranu druhou, pokud Vy s manželem jeho obavy nesdílíte, rozumím tomu, že může být velmi náročné přihlížet všem jeho aktivitám, které podnikl. Protože pak si umím představit, že jeho jednání se Vám může zdát nesmyslné a obtěžující. Nežiju s vámi v domácnosti a Váš popis je celkem krátký, ale zkuste si sama pro sebe odpovědět na otázky: Co mi na tom vadí nejvíc? Co je ještě únosné vhledem k tomuto tématu, co bych ještě dokázala akceptovat? Pokud muž své pesimistické ladění ohledně politické situace neopustí, co bych od něj potřebovala, abych s ním mohla dále žít?

Váš muž má nárok na své obavy, Vy zase na to, abyste se doma cítila příjemně. Zkuste si promluvit o tom, jak by šlo zařídit, abyste oba byli v tomto respektováni tím druhým.

Pokud byste na to nestačili sami, doporučuji partnerské poradenství, abyste si v neutrálním prostředí mohli najít tu vaši další cestu.

Přeju hodně štěstí a klidné dny. Markéta Jarolímková

 

Mgr. Markéta Jarolímková